środa, 21 marca 2012

Hipisowska opaska DIY.


Do zrobienia hipisowskiej opaski potrzebujemy: skrawka jakiegoś materiału (najlepiej wzorzystego, ale gładkie też wyglądają świetnie), gumkę długości około 25cm i szerokości 1cm (kupicie ją w każdej pasmanterii, za metr zapłacicie coś koło złotówki) ważne żeby kolor gumki pasował do koloru materiały. oprócz tego potrzebna jest odpowiedniego koloru nic, oraz igła i nożyczki.

 

Z materiału wycinamy 3 paski o długości około 30 cm. Szerokość pasków jest zależna od rodzaju tkaniny. Ja np. mam mgiełkę, więc u mnie będzie to jakieś 5,5cm. Do zwykłych materiałów - myślę, że 3,5 cm będzie najodpowiedniejsze, a do grubych materiałów, typu jeans - 2 cm.

 

Koniec naszego 'wycinka' składamy i mocno zeszywamy nicią. Tak samo postępujemy z dwoma pozostałymi prostokątami.

 

Teraz zeszywamy wszystkie prostokąty razem (za końce). Efekt widać na drugim zdjęciu.

 

Następnie pleciemy z nich niezbyt ciasnego warkocza. Koniec mocno zeszywamy. jak na razie powinno wyglądać to tak jak na drugim zdjęciu :)

 

Z obu stron naszego warkocza doszywamy gumkę.

 

Opaska jest prawie gotowa. Ale tak doszyta gumka wygląda nieestetycznie dlatego potrzebne nam są małe skrawki tego samego materiału, ich wielkość to 4cmx2cm. Owijamy nimi złączenie gumka-warkocz. Umacniamy zeszywając. Z drugą stroną należy zrobić to samo.

G O T O W E !

Jak widać na fotce, zrobiłam sobie jeszcze jeansową :)

Pisała Natalka.

10 komentarzy:

 1. ej świetne! tez spróbuję taką zrobic

  OdpowiedzUsuń
 2. :O great! i love your ideas

  take care honey!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak! Jeszcze dzisiaj zrobię!

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny blog, świetne pomysły. od dzisiaj jestem waszą stałą czytelniczka!
  pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. fantastyczne! :) bardzo chciałabym mieć taki talent do robienia takich rzeczy, można mieć mnóstwo niepowtarzalnych dodatków :)

  OdpowiedzUsuń